Dlaczego?

Spełni się jedno z naszych marzeń. Odbędzie się konferencja o małżeństwie,  przeznaczona nie tylko dla małżeństw, a właściwie przede wszystkim dla tych, którzy małżeństwo mają jeszcze przed sobą. Bardzo długo w naszych sercach rodziła się myśl o tym, że chcielibyśmy zrobić coś dla tych, którzy marzą, planują lub są w małżeństwie i powiedzieć, że prawdziwa, kochająca się rodzina jest realna.

Żyjemy w czasach, gdzie bardzo często szybki rozwód wydaje się jedynym rozwiązaniem problemów. Zranieni, odrzuceni, z bagażem przykrych doświadczeń wkraczamy w kolejne etapy życia.

Jako młode pokolenie nie chcemy się na to zgodzić! Przeciwstawiamy się stereotypom, źle rozumianym pojęciom i wyobrażeniom, czym jest małżeństwo, a czym ono nie jest. Nie zgadzamy się na rozbite domy, na żal i smutek, na depresję i odrzucenie. Nie zgadzamy się na rozpadające się małżeństwa wokół nas. Nie zgadzamy się na nowe, rodzące się pokolenie, które nie wie, czym jest pełna, kochająca się rodzina.

Dlatego chcemy przypomnieć, głosić to, co jest najważniejsze. Chcemy mówić o tajemnicy udanego małżeństwa, o miłości, która może trwać całe życie i która jest możliwa pomimo wszystkich problemów, jakie możemy napotkać. Chcemy, by tradycyjne słowa przysięgi małżeńskiej: „w bogactwie i w biedzie, w zdrowiu i w chorobie… dopóki śmierć nas nie rozłączy” stały się rzeczywistością.

Nie patrz na to czy jesteś jeszcze singlem czy nie, jeśli kiedykolwiek pomyślałeś, że chcesz mieć męża/ żonę, po prostu przyjdź!

MdCh_Milosc_coverphoto_FB_01